گزارش از اولین روز جشنواره ثمر و اجرای متفاوت و باشکوه نمایش ققنوس:
در اولین روز پنجمین جشنواره ثمر نمایش ققنوس به نویسندگی و کارگردانی سوگند عباسی ساعت ۱۴ به روی صحنه رفت.این نمایش که بااستقبال بی نظیر علاقه مندان به هنر نمایش به روی صحنه رفت باموضوعی عارفانه عاشقانه با حفظ ساختار دراماتیکی و نگاهی نو به اجرا درآمد. اولین موردی که در این نمایش مخاطب را مجذوب خود می کرد بازی بازیگر خردسال این نمایش هلنا یگانه راد بود و همچنین هماهنگی بین بازیگران و گروه فرم ,نشان از تمرین و ممارست بی شمار کارگردان این اثر و گروه بازیگران داشت. نگاه ویژه ی کارگردان این اثر به ادبیات ایران زمین و یکی از ستون های محکم آن مولانا و تلفیق آن با فرم و موسیقی هر بیننده ای را به وجد می آورد. موسیقی زنده این اثر به آهنگسازی مرتضی و مجید یگانه راد است و اجرای گروهی متشکل از ۱۲ نوازنده و هماهنگی و تسلط بالای آنها به جذابیت های این اجرا افزود. از آنجایی که سوگندعباسی نویسنده و کارگردان این اثر علاوه بر فعالیت در زمینه نمایش , سال هاست در زمینه موسیقی نیز فعالیت دارد, همین امر باعث ایجاد چنین فضایی گشته است.لازم به ذکر است که این اثر با این ترکیب متفاوت در مدت زمان کمتر از دوماه برای جشنواره ثمر آماده شده است و نکته حائز اهمیت نمایش ققنوس این مسئله است که متن و موسیقی نمایش تالیفی می باشد.

مقالات مرتبط

بدون دیدگاه

نظرات خود را بنویسید

logob

جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر از سال ۱۳۹۰ به منظور حمایت از گروه های دانشجویی تئاتر توسط محمد رضا ژیان مدرس بازیگری و کارگردانی تئاتر فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد.
در طی این سالها جشنواره تئاتر ثمر به صورت  مستقل و در بخش خصوصی بدون هیچ حمایت مالی دولتی و ارگانی توانسته است هشت دوره خود را هرچه باشکوهتر از دوره قبل برگزار کند و نقش بسزایی در رشد کیفی تئاتر دانشگاهی  و دانشجویی در میان اکثریت دانشجویان تئاتر داشته باشد.

 

#ثمرفستیوال

© تمامی حقوق متعلق به موسسه پردیس جوان ثمر است.

دسترسی سریع

تماس با ما

نشانی دبیرخانه: تهران میدان بهارستان خیابان ظهیرالاسلام کوچه سرهنگ فرخ پلاک ۹ طبقه ۴

کدپستی دبیرخانه۱۱۴۶۹۱۴۴۶۹

telشماره تماس دبیرخانه: ۰۹۱۱۱۱۰۱۳۷۰ 

telشماره روابط عمومی: واتساپ

emailایمیل: samarfestival@gmail.com